„DZIEŃ OWADA” W SZCZECINIE  


Pomysł „Dni Owada”, a właściwie festiwal Bug’s bowl, zrodził się w USA w Lafayette. Jego twórcą był prof. Tom Turpin z Uniwersytetu Purdue. W Polsce ideę propagowania „owadziego świata” przejął prof. Kazimierz Wiech, z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który w 2000 roku zainicjował polskie „Dni Owada”.


W Szczecinie po raz pierwszy „Dzień Owada” zorganizowano 8 czerwca 2010 roku, na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. 


Celem jest przede wszystkim edukacja - zapoznanie dzieci, młodzieży i dorosłych ze światem entomofauny, jej roli w przyrodzie i życiu człowieka oraz  walka z entomofobią.  


W ramach „Dnia Owada” organizujemy ekspozycję żywych owadów krajowych i egzotycznych składającą się obecnie z kilkuset gatunków. W terrarystycznej kolekcji znajdują się ponadto pajęczaki, skorpiony i gady. Prezentujemy sprzęt entomologiczny, wystawy fotograficzne, wykłady, filmy przyrodnicze. Prezentacjom towarzyszą wystawy florystyczne, w tym roślin owadożernych oraz zabawy i konkursy rysunkowe, „owadzie zawody lekkoatletyczne”, origami i in. Największym zainteresowaniem cieszy się możliwość wzięcia do ręki żywych owadów: drapieżnych modliszek, egzotycznych liśćców i in.!


Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznych!